Чому в біткойн варто вірити і вкладатися як в цінні папери

0
128
Чому в біткоіни варто вірити
Чому в біткоіни варто вірити

Що таке біткойн?

Біткойн — це криптовалюта, яка може використовуватися для P2P-платежів (Peer-to-Peer — від людини до людини) без участі посередників, якими в даному випадку є банки. Блокчейн (цифрову картотеку, де записані дані про всі проведених транзакціях) сьогодні називають перспективною фінансової технологією.

Не виключено, що одного разу ця валюта замінить долар в якості резервної світової валюти. Навряд чи це станеться найближчим часом. Однак експерти впевнені, що вартість біткойнов буде рости. І причина цього — віра.

Чим більше людей будуть вірити, що біткойн — законна і легальна валюта, тим вищою буде його вартість.

За останні два місяці вартість криптовалюти підскочила з 1 250 доларів (кінець квітня) до 2 962 доларів (11 червня). Рік тому ця цифрова валюта коштувала 587 доларів. А ось скільки коштує біткойн зараз.

скільки коштує біткойн зараз
скільки коштує біткойн зараз

Біткойн: динаміка вартості біткойнів

Але курс біткойнів не завжди радував. Подивившись на цей графік, можна уявити хвилювання власників криптовалюта, коли її курс падав на 50% і більше.

курс біткойна
курс біткойна

Динаміка падіння вартості

Біткойни не відрізняються від будь-якого іншого ризикового активу, наприклад від цінних паперів, конкретна прибутковість яких невідома. І їх покупка не більше спекулятивна, ніж придбання акцій. Крім того, ні для кого не секрет, що курс цінних паперів деяких успішних компаній відчуває значні коливання.

Можна навести аргумент, що компанії зазвичай отримують дохід, а біткойн — немає. Але, як і у випадку з криптовалюта, віра в цьому випадку також має важливе значення. Який прогноз має більший шанс втілитися в життя: те, що дохід компанії буде рости на X відсотків на рік протягом десяти років, або те, що біткойн буде продовжувати збільшувати свою призначену для користувача базу? Обидві ці моделі засновані на вірі і припущеннях.

Значна частина вартості більшості високотехнологічних компаній складається з очікуваних грошових потоків, які можуть утворитися через кілька десятиліть. Майбутнє Uber ґрунтується на довгостроковому проекті зі створення безпілотних автомобілів. А тому, як і в випадку з біткойнов, найбільш ризиковані активи вимагають віри.

За даними на 26 червня:

Всього видобуто — 16 мільйонів з 21 мільйона біткойнов.
Вартість угод — 154 277 054 долара.
Кількість угод — 211 806.
Сумарний дохід Майнер — 4 679 278 доларів.
Середня ринкова ціна на провідних біржах криптовалюта — 2 506, 89 долара.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here