Які травми можна отримати в тренажерному залі

0
159
Які травми можна отримати в тренажерному залі
Які травми можна отримати в тренажерному залі

Трататунька розбирається, які травми можна отримати в тренажерному залі, як їх уникнути і що робити, якщо запобігти пошкодженням не вдалося.

Розтягнення зв’язок

Зв’язки розтягуються не більше ніж на 4% і при різких рухах можуть порватися, частково або повністю.

Найчастіше відбувається розтягнення зв’язок плечових, ліктьових, променезап’ясткових і колінних суглобів.

Ознаки травми

В перший день після розтягнення зв’язок у пацієнтів, як правило, не спостерігається ніяких симптомів, біль відсутня.

На наступний день з’являється біль, який посилюється при русі і при натисканні на місце пошкодження. Також може з’явитися набряк.

Причини

Розтягнення зв’язок часто відбувається через порушення м’язово-суглобового відчуття, або пропріорецепціі. У нормі м’язи повинні амортизувати своїм скороченням надмірне навантаження і тим самим знімати її зі зв’язкового апарату.

Коли спортсмен втомився або недостатньо підготовлений, пропріорецепція порушується, в результаті чого може виникнути розтягнення або навіть розрив зв’язок.

Розтягнення зв’язок часто відбувається на біговій доріжці, а також при неправильному виконанні вправ.

Що робити

При розтягуванні необхідно припинити тренування і зафіксувати пошкоджену кінцівку. При легких ушкодженнях, за умови правильного лікування, біль проходить через 3-4 дня. Лікування включає в себе фіксацію кінцівки, використання протизапальної мазі, холоду.

В деяких випадках вже на наступний день після розтягування можна починати заняття з тренером лікувальної фізкультури.
Якщо біль і набряк не проходять протягом декількох днів, то, швидше за все, отримана більш серйозна травма і вам необхідно звернутися до лікаря. Терапія включатиме іммобілізацію кінцівки за допомогою бандажа або гіпсової лангети на термін від трьох днів до тижня, з подальшою реабілітацією.

Коли повертатися до тренувань

Термін відновлення після розтягувань зазвичай становить від одного тижня до місяця залежно від тяжкості травми.

Як уникнути

Для профілактики розтягнень зміцнювати м’язи, які йдуть паралельно тій чи іншій зв’язці. При цьому важливо тренувати м’язово-суглобовий почуття, а не просто силу м’язів.

Для цього варто виконувати вправи, розвиваючі баланс, наприклад заняття на платформі. Щоб зміцнити зв’язки суглобів ніг, варто включити в тренування стрибкові вправи, а для зв’язок суглобів рук підійдуть різноспрямовані вправи, виконувані з високою швидкістю.

Частковий надрив м’язів

Розрив м’яза відбувається, коли вона скорочується в протилежну сторону від напрямку навантаження. Найчастіше розриваються згиначі задній поверхні м’язів стегна, ахіллове сухожилля, великий грудний м’яз, а також сухожилля довгої головки біцепса.

Ознаки розриву

При розриві в середній частині м’язи (м’язовому черевці) виникає гематома. При більш великому розриві м’яз деформується, і це помітно візуально.

При цьому ви можете не відчувати болю. Але це не означає, що варто відкладати візит до лікаря: травма досить серйозна.

Причини

Надрив м’язів виникає через використання занадто великої ваги без попередньої підготовки або тривалого скорочення при роботі в статиці.
Наприклад, якщо ви виконуєте взяття на груди з неправильною технікою і намагаєтеся підняти велику вагу за рахунок біцепса, то, швидше за все, надорвёте одну з головок м’язи.

Що робити

Послідовність дій:

  • припинити тренування;
  • прикласти холод до місця передбачуваної травми;
  • зафіксувати травмовану зону;
  • звернутися до лікаря.

Розриви м’язів лікуються різними способами в залежності від тяжкості травми: застосовується або фіксує пов’язка з подальшою реабілітацією, або — в більш важких випадках — хірургічне відновлення м’язи.

Коли повертатися до тренувань

При часткових надривах м’язів протягом 10 днів передбачається повний спокій і прийом знеболюючих засобів.

В разі часткового надриву до фізичних навантажень можна буде повернутися не раніше ніж через чотири тижні. У разі повного розриву і хірургічного втручання до повернення до спорту може пройти близько півроку.

Як уникнути

Для профілактики розривів м’язів тренувати сухожилля і зв’язки.

Для цього варто включати в тренування вправи, в ході яких одночасно скорочуються м’язи-агоністи і протилежні їм — антагоністи. Крім того, корисними будуть стрибкові тренування і тренування на баланс.

Також при серйозних навантаженнях можна приймати препарати, що містять колаген.

Защимлення нерва

Нервові корінці, що відходять від спинного мозку, можуть бути механічно здавлені спазмованим м’язом, триггерной точкою в м’язі або зсунутими внаслідок остеохондрозу хребцями.

Ознаки травми

При защемленні нерва відчуття можуть бути різноманітними: від оніміння і появи мурашок до больового синдрому.

Причини

Спроби виконати багато повторень з непідготовленими м’язами може призвести до спазму м’яза і затиснуті нерва.

Що робити

При защемленні нерва звернення до лікаря обов’язкове. Якщо защемлення викликано спазмом м’язів, лікар призначає препарати, що розслаблюють м’язи, а також фізіопроцедури і масаж.

Якщо пошкоджені хребці, подальше лікування буде включати мануальну терапію, остеопатію, хірургічне втручання.

Коли повертатися до тренувань

Терміни терапії і реабілітації залежать від причин защемлення. При спазмі м’язів хворобливі відчуття можуть тривати протягом 7-10 днів.

Якщо защемлення відбувається через зміщення хребців, міжхребцевої грижі або інших проблем з хребтом, терміни лікування і реабілітації залежать від тяжкості захворювання.

Як уникнути

Потрібно уникати однотипних сгибательно-розгинальних рухів, а також мікротравм суглобів.

Міжхребцева грижа

Міжхребцева  грижа — це розрив фіброзного кільця, оболонки міжхребцевого диска, і вихід його рідкого вмісту — пульпозного ядра.

Грижа формується роками через неправильну поставу і поступового руйнування міжхребцевого диска, після чого найменша перевантаження може викликати внутрішній розрив (протрузія) і грижу — вихід рідкої частини диска.

Найчастіше міжхребцева грижа виникає в попереково-крижовому відділі, рідше — в шийному і зовсім рідко — в грудному.

Ознаки травми

При грижі в поперековому відділі біль відчувається в нижній частині спини, віддає в сідницю або ногу. При грижі шийного відділу біль проявляється в області шиї, плечей, голови. Може з’явитися запаморочення, шум у вухах, оніміння пальців. Грижа в грудному відділі хребта проявляється болем в області грудей.

Причини

Розрив фіброзного кільця, як правило, відбувається після сильного і різкого руху. Це може бути ривковий вправу з неправильною технікою, коли все навантаження йде на спину.

Різке підняття снаряда з підлоги також може обернутися травмою, оскільки багато людей, що стежать за технікою під час вправи, геть-чисто забувають про неї при перенесенні і складанні млинців або вільних ваг.

Що робити

Для зняття болю лягти на спину на тверду поверхню і підкласти під фізіологічні вигини хребта м’які предмети. Щоб дістатися до лікаря, може знадобитися транспортування на ношах, тому відразу після травми викликайте швидку.

Лікар призначить препарати групи нестероїдних протизапальних засобів (нестероїдні протизапальні препарати), лікувальну гімнастику. У рідкісних випадках потрібне хірургічне втручання.

Згодом пульпозное ядро ​​всихає і перестає притискати нерв. Однак, оскільки між хребцями відсутня нормальна амортизація, подальші тренування вимагають особливої ​​уваги, створення сильного м’язового корсету і зменшення робочих ваг.

Коли повертатися до тренувань

При успішному лікуванні грижі за допомогою масажу, лікувальної гімнастики і витягнення на відновлення буде потрібно кілька місяців.

Як уникнути

Радимо виконувати спеціальні вправи, які вирівнюють навантаження на міжхребцеві диски, а також тренують м’язи спини і преса.

Також варто стежити за положенням тіла в звичайному житті, наприклад на робочому місці.

Вивих

Вивих — це повне розбіжність суглобових поверхонь кісток, що утворюють суглоб, відносно один одного. Підвивих, або неповний вивих, — часткове зміщення цих кісток по відношенню один до одного.

При заняттях в тренажерному залі найчастіше відбуваються вивихи в плечовому і ліктьовому суглобах, значно рідше — в колінному. «На жаль, після першого вивиху в 95% випадків у молодих пацієнтів відбувається рецидив», — попереджає Олег Міленін.

Ознаки травми

При вивиху суглоб деформується, з’являється набряк. За рахунок пошкодження судин і м’яких тканин може з’явитися гематома.

Рухи пошкодженої кінцівкою викликають різку біль, при пасивному русі відчувається опір. Якщо пошкоджені нервові стовбури, може з’явитися оніміння кінцівки.

Причини

Причиною вивиху часто є спроба підняти занадто велику вагу в тренажері і неправильна техніка. Так, наприклад, велику вагу в платформі для жиму ногами може обернутися вивихом коліна, а жим штанги сидячи або за голову — вивихом плеча.

Що робити

При отриманні вивиху необхідно зафіксувати суглоб і негайно звернутися до травматолога. Якщо дістатися до лікаря в перші 30 хвилин після травми, то вивих можна вправити без наркозу. Через 40 хвилин жорсткі м’язи ускладнять вправлення і пацієнту знадобиться наркоз.

Після вправляння вивиху пацієнт проходить курс реабілітації, який включає физиолечение.

Коли повертатися до тренувань

Після вивиху до тренувань можна приступити мінімум через 6 тижнів.

При вивиху може відриватися суглобова губа і зв’язки, які необхідно фіксувати хірургічним шляхом за допомогою так званих якірних фіксаторів.

В такому випадку проводиться артроскопічна операція через кілька проколів, тому відновлення проходить швидко і через 4 місяці пацієнт вже може повернутися до свого звичного рівня навантаження.

Як уникнути

Для профілактики вивихів тренувати м’язи, які притискають суглобові поверхні один до одного і протидіють навантаженні, приводить до вивиху. Також корисно виконувати вправи, які розвивають швидкість реакції.

Загальні рекомендації щодо запобігання травм

Щоб уникнути травм в спортзалі, дотримуйте кілька правил.

  • Проводьте якісну і тривалу розминку, виконуйте вправи, що підводять.
  • Поступово підвищуйте робочу вагу і збільшуйте кількість повторень.
  • Вивчайте нові складні рухи тільки під наглядом тренера.

На цьому все. Діліться в коментарях, які травми в тренажерному залі були у вас і як довго вам довелося відновлюватися.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here