Міфи про низьке лібідо

0
134
Міфи про низьке лібідо
Міфи про низьке лібідо

Про низьке лібідо важко говорити навіть з друзями. Тема сексуального потягу широко не обговорюється, тому обростає помилками. Міфи шкодять: не дають людям змінюватися і набувати щастя в сексі.

Міфи про низьке лібідо:

Міф перший. Низьке лібідо означає, що з вами щось не так

Низьке лібідо НЕ сигнал, що з вами щось не так. Досить великий відсоток людей відзначає зниження і підвищення лібідо в різні періоди життя. Спад лібідо стає проблемою тільки тоді, коли вам самому хочеться більше. Навіть якщо це так, ви абсолютно нормальні.

Міф другий. Тільки жінки страждають від низького лібідо

Низьке лібідо частіше приписується жінкам. Насправді лише 40% жінок різного віку відчувають зниження лібідо. Чоловіки теж знають, що це таке, принаймні 25% з них. За лібідо відповідає тестостерон, якого у жінок спочатку менше.

Чоловіки зі зниженим лібідо приховують правду, щоб їх не вважали слабаками. Ніякого відношення до жіночності або мужності зниження лібідо не має. Це медичний стан, яке піддається лікуванню.

Міф третій. Зниження лібідо завжди викликають гормони

Гормони, звичайно, впливають на сексуальне життя. Але звинувачувати в усьому лише гормональний дисбаланс неправильно. Зниження лібідо можуть викликати психологічні чинники: стрес, депресія, травми тощо. А також негормональні захворювання на зразок раку, артриту, діабету або високого тиску.

Навіть те, що ми п’ємо і їмо, може впливати на сексуальний потяг. Проблеми з самим сексом впливають на лібідо: біль під час статевого акту, недосягнення оргазму, різні сексуальні уподобання. Факторів багато, і важливо враховувати їх все при вирішенні проблем з низьким лібідо.

Міф четвертий. Спад лібідо не впливає на відносини

Секс дійсно не найголовніше. Але в стосунках це одна з найважливіших складових.

Брак сексу викликає відчуття покинутості й самотності, особливо якщо у партнера темперамент більш палкий.
Заради збереження відносин важливо враховувати бажання партнера. Можна спробувати частіше займатися сексом, навіть якщо не дуже хочеться. Як то кажуть, апетит приходить під час їжі.

Міф п’ятий. З низьким лібідо нічого не поробиш

Багато хто вважає, раз лібідо на нулі, сексом взагалі не варто займатися. Так проблему не вирішити. Варіантів виходу із ситуації кілька. Наприклад, якщо на лібідо впливають прийняті ліки, скажіть лікарю про це. Якщо на сексуальний потяг впливає спосіб життя, змініть його. Лягайте спати раніше, робіть зарядку, дихайте свіжим повітрям, скиньте вагу і перестаньте курити. Для підтримки життєвих сил і збудження сексуального апетиту приймайте корінь женьшеню.

Розмовляйте з партнером і обговорюйте ситуацію, що склалася. Спробуйте знайти компроміс, який влаштує обох. Спробуйте в ліжку щось новеньке. Експерименти допоможуть освіжити і урізноманітнити сексуальне життя. Це можуть бути нові пози, секс-іграшки і рольові ігри, які ви ніколи не пробували.

Міф шостий. Емоційна близькість важливіше сексу

Багато пар помилково вважають, що емоційна близькість важливіше і цінніше якісного подружнього сексу. Це помилка: бажання і секс мають набагато більшу користь для здоров’я — як фізичного, так і психічного.

Викликати і відчувати бажання корисно для здоров’я.

Сюди ж відноситься поширена помилка про те, що спочатку потрібно вирішити емоційні проблеми, позбутися від злості і роздратування, а вже потім приступати до сексу. Сексологи рекомендують робити навпаки і починати з вирішення проблем в ліжку. Налагодивши сексуальне життя, вдасться зняти емоційну напругу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here