Причини приймати холодний душ

0
108
Причини приймати холодний душ
Причини приймати холодний душ

Холодний душ має багато переваг. Він корисний для здоров’я і приносить психологічну користь, допомагаючи нам стати краще.

1. Зміцнює силу волі

Холодний душ — дуже гарна вправа для розвитку сили волі, а без неї в житті нічого не доб’єшся. Саме завдяки їй можна кинути курити, навчитися контролювати свої емоції, правильно харчуватися, раніше лягати спати, більше заробляти, бути добрішими.

Сила волі схожа на м’язи: щоб вона стала сильнішою, її потрібно тренувати.
Крім того, вчені виявили, що, розвиваючи силу волі в одній сфері (наприклад, дотримуючись жорсткого плану тренувань або стратегії ведення фінансів), ми зміцнюємо її і в інших: вживаємо менше фастфуду та алкоголю, рідше дивимося телевізор.

Щоб почати тренувати силу волі, достатньо однієї хвилини в день. Перед тим як вранці вийти з душу, просто включите холодну воду і постійте під нею протягом хвилини. Так, це неприємно, але в тому і сенс. Зате ви вийдете з душу бадьорим і зосередженим. Перетворивши це в звичку, ви зміцните силу волі у всіх життєвих сферах.

2. Розвиває терпіння

Потрібно вміти терпіти дискомфорт. Почавши з малого (наприклад, не чесати там, де свербить), ви привчите себе не реагувати на неприємні фізичні відчуття. А згодом перенесете цю здатність і на інші сфери життя. Наприклад, якщо хтось підрізає вас на дорозі, ви хоч і відчуєте прилив адреналіну, але не дозволите емоціям взяти над вами верх.

Як це все пов’язано з холодним душем? Дуже просто: холодний душ підвищує здатність терпіти дискомфорт, а це в свою чергу знижує стрес.

3. Допомагає прийняти зміни і бути вдячним

Зміцнюючи силу волі холодним душем, ви розвиваєте терпіння. Стаючи більш терплячим, ви вчитеся приймати зміни, які неминуче відбуваються в житті. Таке прийняття прямо пов’язане з вдячністю. Адже якщо не навчитися приймати погане, ви ніколи не будете цінувати хороше.

4. Схожий на медитацію

Не дарма багато практики медитації включають в себе дихальні вправи. Коли ми зосереджені на своєму диханні, ми концентруємося на теперішньому моменті.

Холодний душ підсилює цей ефект. Поки ми перебуваємо під холодною водою, ми дихаємо швидше і частіше, а нашу увагу просто не може переключитися на минуле або майбутнє. Воно зосереджується на диханні, тобто на сьогоденні.

Виходить, кожен холодний душ — це як коротка медитація і можливість ненадовго забути про проблеми і тривоги, які супроводжують нас день у день.

5. Вчить смирення

Відчувати смирення корисно. І холодний душ — відмінний спосіб дати собі психологічний стусан, тому що перед холодом всі рівні, навіть самі великі люди.

А смиренність вам знадобиться. Якщо ви будете приймати холодний душ регулярно, вже через місяць або два ви помітите в собі зміни: станете спокійніше, енергійніше, більш дисциплінованими. Холодний душ завжди нагадає вам: ви нічим не краще за інших, ми всі однакові. Яким би сильним ви себе не вважали, холод може упокорити будь-кого.

Посилання

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here