Що потрібно чоловікам і жінкам, щоб мати гарне тіло

0
103
Що потрібно чоловікам і жінкам, щоб мати гарне тіло
Що потрібно чоловікам і жінкам, щоб мати гарне тіло

До сих пір популярний стереотип, що жіночий силовий спорт не потрібен, а чоловіки повинні бути сильними і накачаними. Але щоб мати гарне тіло, потрібно включати в тренування різні види вправ.

Коли чоловік в перший раз йде в спортзал, він вибере, швидше за все, тренування з вагами, тому що чоловік повинен бути сильним. Коли жінка вперше відвідує зал, вона думає про аеробіки, тому що жінка повинна бути граціозною. Але є ще одна причина, чому багато чоловіків розвивають силу, а жінки гнучкість.

Все просто: ми йдемо по шляху найменшого опору і займаємося тим, що у нас краще виходить. Це нормально. Відмінність аматорського спорту від професійного полягає в отриманні задоволення і оздоровленні організму, а не подолання себе через біль. Але все-таки потрібно працювати над всім тілом.

Розвиток гнучкості для чоловіків

Коли молода людина з’являється в залі, він приділяє розминці не більше п’яти хвилин. І дарма.

Перед тренуванням потрібно розминатися 10-15 хвилин, умовно — до першого поту.
Рашид Іцаев, тренер, майстер спорту СРСР з важкої атлетики

Динамічну розтяжку (стретчинг) потрібно виконувати на початку тренування, статичну — в кінці. Це звичайні істини, про які пам’ятають, на жаль, не всі.

Вважається, що бодібілдер — неповоротка гора м’язів. Цей стереотип має обгрунтування. Під час важких тренувань постійно скорочуються м’язи стають більш товстими й короткими. Професіонали це знають, тому приділяють розвитку гнучкості особливу увагу, не обмежуючись тільки розтяжкою. Відомий приклад — восьмикратний Містер Олімпія Ронні Коулмен, який може сісти на шпагат.

Стретчинг, йога та інші техніки на збільшення гнучкості м’язів і суглобів знижують ризик отримання травми, покращують поставу і рухливість і позитивно впливають на силові показники.
Навіть якщо ви не займаєтеся важкою атлетикою, вправи на гнучкість можуть запобігти травму в побутових ситуаціях, наприклад якщо ви поскользнётесь.

Силові вправи для жінок

До сих пір популярний стереотип, що жіночий силовий спорт не потрібен. Аргументів кілька: жим штанги веде до ускладнень під час пологів, жінка втрачає свою жіночність.

Через фізіологічних особливостей жіноче тіло не схильне до нарощування м’язової маси. В середньому в жіночому організмі міститься більше жиру, ніж в чоловічому. Тому щоб збільшити м’язову масу, жінці доводиться прикладати більше зусиль.

Через меншої кількості тестостерону в організмі і більш повільного обміну речовин жіноче тіло схильне накопичувати енергію у вигляді жиру, а не спалювати її. Маса м’язової тканини росте повільно, тому думка, що жінка перетвориться в гору м’язів без використання гормональних препаратів, помилково.

Але, з іншого боку, жіночий гормон естроген допомагає м’язам швидше відновлюватися і запобігає втраті м’язової маси. Естроген також протистоїть руйнівній білки гормону кортизолу у жінок, як тестостерон у чоловіків.

Через різне співвідношення м’язової маси до маси тіла у чоловіків і жінок жінка навряд чи зможе так накачатися, щоб тіло набуло V-подібну форму. Відома американська фітнес-модель Олена Аббу доводить це на своєму прикладі.

Силові тренування не перетворять жінку в чоловіка. Рельєф красунь бодіфітнесу — результат підготовки і сушіння організму. Після закінчення змагань навіть у професіоналок різкі незграбні форми швидко набувають жіночну округлість.

Силові вправи забезпечать більш гармонійне будова тіла, зміцнять м’язи корпусу, допоможуть запобігти викривлення хребта і допоможуть розвинути витривалість, необхідну для всіх видів тренувань.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here